0850 304 80 31
7/24 Çağrı Merkezi

Bakü Uçak Bileti

Bakü uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Bakü

Bakü Uçak BiletiBakü uçak bileti fırsatları sizleri unutulmayacak vakitler ve eşsiz güzellikler ile bir araya getiriyor. Bakü uçak bileti fırsatları sayesinde üstelik bölgeye oldukça rahat, konforlu v...

En Ucuz Bakü Uçak Biletleri

İstanbul - Bakü
12 Haziran 2024
9773'den
Ankara - Bakü
12 Haziran 2024
17274'den
İzmir - Bakü
12 Haziran 2024
13439'den
Adana - Bakü
12 Haziran 2024
61443'den
Antalya - Bakü
12 Haziran 2024
9773'den
Trabzon - Bakü
12 Haziran 2024
8518'den

Bakü Şehir Rehberi

Bakü Uçak Bileti

Bakü uçak bileti fırsatları sizleri unutulmayacak vakitler ve eşsiz güzellikler ile bir araya getiriyor. Bakü uçak bileti fırsatları sayesinde üstelik bölgeye oldukça rahat, konforlu ve pratik bir şekilde ulaşım gerçekleştirebilmek mümkün oluyor. Azerbaycan uçak bileti almak için tıklayın.

Bakü, Azerbaycan Cumhuriyeti'nin başkenti ve aynı zamanda da en büyük şehridir. 10 milyonluk Azerbaycan nüfusunun iki milyonu Bakü'de yaşıyor. Hazar Denizi kıyısındaki uzun yürüyüş ve ayrıca uzun bisiklet parkurları ile şehir, dünyanın en pratik ve özgün şehirlerinden biri olarak öne çıkıyor. Turistlerin en çok ziyaret etmekte olduğu şehir olan Bakü'de çok sayıda sanat merkezi, tarihi eser ve mega yapı bulunuyor. Azerbaycan'a uluslararası uçuşların çoğuna hizmet veren Haydar Aliyev Havalimanı, Bakü şehrinde bulunuyor. Birçok havayolunun hizmet verdiği havalimanından sadece 18 dakikada Bakü şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bakü, ülkenin en önemli anıtlarının çoğuna ve UNESCO Dünya Mirası listesindeki çok sayıda esere ev sahipliği yapmaktadır. Bakü, popüler cazibe merkezleri nedeniyle turistlerin ilk destinasyonudur. Alışverişi, kaliteli restoranları, renkli gece hayatı ve ilgi çekici yerleri ile Bakü 'Kafkasya'nın Paris'i' olarak adlandırılabilir. Dünyaca ünlü markalara da ev sahipliği yapmakta olan şehir, pek çok kişinin markalı ürünler için alışveriş yapmayı sevdiği yerlerden biri.

Bakü’ye Ne Zaman Gidilir?

Ilıman karasal iklimin etkilerini hissettirmekte olan bu şehirde kışlar soğuk ve aynı zamanda bolca yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçer. Bakü adının hakkını veriyor ve dört mevsim esiyor. Şehri ziyaret etmek için en iyi zamanlar sıcaklıkların yükselmeye başladığı ilkbahar ve yaz aylarıdır. Bakü'de bahar birbirinden renkli ve birbirinden eğlenceli etkinliklerle kutlanırken, temmuz ve ağustos aylarında sıcaklıkların artması kıyı turizmine olan talebi artırıyor. Sonbaharın ilk zamanları da bu eşsiz şehri keşfetmek isteyenler için en ideal önem. Kışın soğuğuna aldırış etmem diyorsanız, dört mevsimin güzelliklerini içinde barındıran Bakü'nün bembeyaz yüzüne de doyabilirsiniz.

Bakü’ye Nasıl Gidilir?

Bakü'ye uçakla seyahat etmeyi planlayan seyahat severler, Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'na ulaşabilirler. İstanbul-Bakü uçuşu 2 saat 45 dakika sürerken, Ankara-Bakü uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saattir. Bakü'ye nasıl gidilir diye merak edenler için Bakü uçak bileti fırsatları pek çok kolaylık sağlamakta ve şehre ulaşımınızı rahat ve konforlu bir şekilde gerçekleştirmenize öncülük etmektedir.

Bakü Gezilecek Yerler

Kafkasların mutlaka keşfedilmesi gereken şehri Bakü’de sizleri pek çok yer ve yapı kucaklıyor. Her biri farklı niteliklere sahip olan Bakü gezilecek yerler bu sayede sizlerin unutulmaz tatil deneyimleri yaşayabilmesine de olanak tanıyor. Bu şehirle ilgili en iyi şeylerden biri, ilgi çekici yerlerin o kadar yakın olması ki şehri yürüyerek keşfedebilirsiniz. Bu şehir oldukça geniş bir ulaşım ağına sahiptir. metro, otobüs, troleybüs ve teleferik gibi araçlarla bir yerden bir yere rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Kırmızı ve yeşil olarak nitelenen iki ayrı hat üzerinde 25 istasyonu bulunan Bakü Metrosu, 35 km uzunluğunda olup Kafkasya'nın en uzun metro hattı unvanını taşımaktadır. Havalimanından ayrılmadan önce bir harita edinmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Bakü'de ne yenir diye soruyorsanız da eşsiz Azerbaycan lezzetleri sizleri Bakü sokaklarında karşılayacaktır.

Kız Kalesi

Bakü'de önemli bir tarihi dönüm noktası ve Azerbaycan'ın popüler bir simgesi olan Kız Kalesi neredeyse bin yaşında. Anıtın kesin tarihi bilinmiyor, ancak bazı araştırmacılar onun Orta Çağ'da inşa edilmiş olduğunu söylüyor. Ancak bazı bilim adamları, kalenin mimari özelliklerinin kaleyi daha erken bir döneme tarihlediğini düşünüyor.

Azerbaycan Halı Müzesi

Azerbaycan halkının günlük hayatına giren ve ulusal bir sembol haline gelmeyi başarmış olan Azerbaycan Halı Müzesi 1967 yılında kurulmuş ve ilk sergisini 1972 yılında açmıştır. Bu müzeyi Azerbaycan'ın milli kültür hazinesi olarak değerlendirmek, halı dokumacılığının en yaygın halk sanatı olmasıyla eşdeğerdir. Müzenin aslında temel amacı Azerbaycan halı dokuma sanatının özgün örneklerini korumak, incelemek ve sergilemektir. Neden Gitmelisiniz Bu müze, Azerbaycan halıları, halı ürünleri ve diğer el sanatlarından oluşan koleksiyonu, çoğu 17. yüzyıla dayanan 10.000'den fazla parça içermektedir. Ve 20. yüzyıla kadar gidiyor. Halı ürünleri yerine altın ve gümüş işlemeler, halk kıyafetleri, işlemeler ve çağdaş sanat eserlerini de burada görebilirsiniz.

Azer-ilme

Azerbaycan Halı Müzesi'nde halıların Azerbaycanlılar için ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik. Azer İlme'de halı dokuma teknolojisini ilerletmek için kurulmuş bir firmadır. Azerbaycan, halı yapımı ve hasarlı ürünleri tamir etmenin yanı sıra, halı dokumanın sanatsal geleneğini canlandırmasıyla da tanınır. Bakü gezilecek yerler listenize burayı da dâhil ederek seyahat deneyimlerinizi özgünleştirebilirsiniz.

Bakü Yakın Uçuş Noktaları