0850 304 80 31
7/24 Çağrı Merkezi

Nahçıvan Uçak Bileti

Nahçıvan uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Nahçıvan

Nahçıvan Uçak BiletiNahçıvan uçak bileti fırsatları ile pek çok kişi eşsiz Nahçıvan şehrini yakından keşfedebiliyor. Hem hızlı hem güvenli hem de pratik uçuşlar sunan Nahçıvan uçak bileti sayesinde bö...

En Ucuz Nahçıvan Uçak Biletleri

İstanbul - Bakü
12 Haziran 2024
9773'den
Ankara - Bakü
12 Haziran 2024
17274'den
İzmir - Bakü
12 Haziran 2024
13439'den
Adana - Bakü
12 Haziran 2024
61443'den
Antalya - Bakü
12 Haziran 2024
9773'den
Trabzon - Bakü
12 Haziran 2024
8518'den

Nahçıvan Şehir Rehberi

Nahçıvan Uçak Bileti

Nahçıvan uçak bileti fırsatları ile pek çok kişi eşsiz Nahçıvan şehrini yakından keşfedebiliyor. Hem hızlı hem güvenli hem de pratik uçuşlar sunan Nahçıvan uçak bileti sayesinde bölgeyi tam keşfedebilmek için pek çok noktaya da hâkim olmak gerekiyor. Azerbaycan uçak bileti almak için tıklayın.

Nahçıvan, Azerbaycan'a bağlı özerk bir cumhuriyettir. Nahçıvan, Türkiye'nin batı sınırında yer almakta olup, ticaret ve ulaşım 17 kilometre uzaklıktaki sınır kentinden Dilucu sınır kapısından sağlanmaktadır. Nahçıvan'ın diğer komşuları kuzeyde Ermenistan ve güneyde İran'dır. Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nde farklı etnik kökenlerden insanlar yaşamaktadır. Yaklaşık 500 bin nüfuslu şehirde Azeriler, Ruslar, Kürtler, Ukraynalılar, Ermeniler ve Tatarlar yaşıyor. Ekilebilir arazilere sahip olan kent, yer altı kaynakları açısından da oldukça zengindir. Bunlar genellikle tuz ve maden suyunun bol olduğu Nahçıvan'da ticareti yapılır. Mustafa Kemal Atatürk, Nahçıvan'ı Ermeni işgalinden kurtarmak için İran'dan toprak satın aldı. Böylece Ermeni akınlarından sağ kurtulan Nahçıvan ile anlamlı ve önemli bir özerklik ve sınır elde edildi.

Nahçıvan’a Nasıl Gidilir?

Nahçıvan'a nasıl gidilir noktasında en rahat ve en konforlu seçenek uçuş oluyor. Nakhchivan Uluslararası Havaalanı, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Nahçıvan'da bulunan, Azerbaycan'a bağlı ve anavatan ile sınırı bulunmayan uluslararası bir havalimanıdır. 1970 yılında inşa edilen Nahçıvan Uluslararası Havalimanı yılda 200.000'den fazla yolcuya hizmet vermektedir. 1970 yılında yerel bir ordu hava üssü olarak açılmış olan havalimanı, 1980 yılından bu yana iç ve dış hat uçuşlarına uygun hale gelmiştir. Ayrıca seyahatiniz öncesi ve sonrasında sunulan birçok hizmet ile Nahçıvan Havalimanı çevresinde çeşitli aktiviteler yapma imkânına sahip olacaksınız. Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Nahçıvan’da bulunan Nahçıvan Havalimanı, şehir merkezine kolay ulaşım imkânı sunuyor. Toplu taşıma otobüslerini, taksileri veya kiralık arabaları kullanabilirsiniz. Nahçıvan uçak bileti fırsatlarına göz atarak da kolayca biletinizi alabilirsiniz.

Nahçıvan Gezilecek Yerler

Bu eşsiz yerde yakından görülmesi ve keşfedilmesi gereken pek çok yer sizleri bekliyor. Buna ek olarak Nahçıvan'da ne yenir gibi soruları da araştırıyorsanız bu şehirde pek çok lezzeti dilediğiniz yerde keşfedebiliyorsunuz.

Han Sarayı

Ülkenin en görkemli binalarından biri olan Han Palace, 1747 yılında Ethan Han Kengelli tarafından yaptırılmıştır. Binanın 20. yüzyılın başlarına kadar İhsan Han Kengerli ve ailesinin yaşadığı bölümü müze ve kent ziyaretçilerinin ilgi odağı haline getirildi. Sarayın müze bölümü, Nahçıvan Han'ın yaşam alanları ve müze kısmı olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Geçmişten günümüze Nahçıvan'ın tarihi hayatı ve kültürel değerlerine dair pek çok esere rastlayabilirsiniz.

Haydar Aliyev Meydanı

Haydar Aliyev Meydanı, ülkenin birçok önemli idari ve aynı zamanda tarihi binasının bulunduğu önemli bir yerdir. Ayrıca meydanın çevresinde sıralanan lüks restoran ve kafelerin sıralandığı popüler noktada şehrin nabzı atıyor denilebilir.

Haydar Aliyev Müzesi

Nahçıvan'ın çok sevilen eski cumhurbaşkanı Haydar Aliyev için yaptırılmış olan Haydar Aliyev Müzesi, cumhurbaşkanı hakkında birçok gizli bilgi ve belge içeriyor. Kişisel eşyaların, kitapların ve tabloların sergilenmesinin tercih edildiği müzede, Nahçıvan'ın kalkınmasının mimarı olan cumhurbaşkanının hayatı hakkında birçok bilgi bulabilirsiniz.

Hüseyin Cavid Abidesi

Azerbaycan'ın en önemli şairlerinden biri ve ülke edebiyatının kurucu babası Hüseyin Cavid, hayatını daha sonra müzeye dönüştürülen ve şairin kişisel eşyalarının sergilendiği evde geçirdi. 1981 yılında müzeye dönüştürülen evin içinde çok sayıda fotoğraf ve el yazması eser şairin sanatını yansıtıyor.

Tiyatro Binası

Başkent Nahçıvan'ın en görkemli yapılarından biri olarak kabul edilen Nahçıvan Tiyatro Binası, ülkede birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. İç tasarımın ve dekorasyonun etkileyici olduğu yapı. Çeşitli sahne performanslarına ev sahipliği yapıyor ve psikoloji, drama ve komedi türündeki oyunlara da aynı şekilde ev sahipliği yapıyor.

Xalca Halı Müzesi

Ülkenin el halısına büyük önem verdiğini hepimiz biliyoruz. Sharqa Halı Müzesi, ağırlıklı olarak Azerbaycan halılarının sergilendiği ünlü bir müzedir. Sergilenen halıların en belirgin özelliği, her motifin farklı bir anlam taşımasıdır. Bolluk, kahramanlık, aşk gibi anlamlar taşıyan motifler, geçmişten günümüze ülke tarihinin en önemli zanaatlarından biridir. Antik çağda kullanılan bir halı tezgâhının bulunduğu müze, şehrin kültür turunun kapılarını aralıyor.

Açık Hava Müzesi

Nahçıvan gezilecek yerler söz konusu olduğunda Açık Hava Müzesi de önemli bir yere sahip oluyor ve gezilecek yerler listelerinde kendine yer edinmeyi başarıyor. Mümine Hatun'un mezarının hemen yanında yer almakta olan açık hava müzesi, arkeolojik sit alanları ve farklı tarihi dönemlere ait tarihi eserler ile bölgede ilgi çekici bir yer. Acemi Parkı meydanında sergilenen müzenin taş koç heykelleri, taş levhaları ve yazıtları tarih meraklılarının yoğun ilgi gösterdiği yerler arasında yer alıyor.

Nahçıvan Yakın Uçuş Noktaları