0850 304 80 31
7/24 Çağrı Merkezi

Azerbaycan Uçak Bileti

Azerbaycan uçak bileti ile uygun fiyatlarla uçun

6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
Azerbaycan

Popüler Uçuş Noktaları

İstanbul - Bakü Uçuşu

Min Fiyat
2.360,40 TL
Günlük Ortalama Sefer Sayısı
52
En Uygun Fiyatlı Firma
En Kısa Uçuş Süresi
2 saat 45 dak
En Çok Uçuş Yapan Firma
Mesafe
1750 KM

Başkenti Bakü olan ve Azerbaycan Türkçesi konuşulan ülkenin İstanbul’a uçakla uzaklığı 2 saat 45 dakika... Zengin kültürel mirasıyla takdir gören ülke; doğusunda Hazar Denizi, kuzeyinde Rusya, batısında Ermenistan, güneyinde İran ile çevrili ve Türkiye ile de 17 km’lik bir sınırı paylaşıyor.

Azerbaycan uçak bileti sizi Taş Devri’ne uzanan bir tarihe de taşıyacak. Azıh Mağarası’nda bulunan kalıntılar “Kuruçay Kültürü” adıyla Azerbaycan tarihinin ne kadar köklü olduğunu dünyaya gösteriyor. Resmi dini olmayan ülkede Şii İslam inancına sahip olanlar çoğunlukta. Geniş bir doğa çeşitliliğine sahip olan ülkenin yarısından fazlasını 400-1000 metreye varan yükseklikleriyle dağlar oluşturuyor. Kalan bölgelerse ovalar ve daha alçak düzlüklerden oluşuyor.

Azerbaycan’da ılıman bir iklim hüküm sürüyor. Hazar Denizi’nden içeriye olan noktalarda ve yüksek kesimlerde ise sert bir iklim göze çarpıyor. Ovalarında kışlar serin ve yağmurlu bazen karlı, yazlar sıcak ve kuru geçiyor. Yüksek kesimlerde ise kışın uzun ve soğuk, yazlarsa serin havanın etkisi görülüyor. Azerbaycan uçak bileti ile ülkeyi gezmek için en uygun zaman bahar sonu, yaz ayları ve sonbahar başı olan Mayıs-eylül ayları arasındaki dilimi kaçırmamanızı öneririz.

Çeşitli müzik festivallerine ev sahipliği yapmasıyla bilinen Azerbaycan’da gidebileceğiniz pek çok destinasyon var. Özellikle Bakü bu yönden çok zengin. 2000 yılında UNESCO Dünya Tarihi Mirasları Listesi’ne giren “İçeri Şehir” veya yerel halkın verdiği isimle “Köhne Şehir” adlı bölge Bakü’de ilk ziyaret edeceğiniz yer olmalı. Şirvanşahlar Sarayı, Kız Kulesi ve Azerbaycan Devlet Filarmonisi de Bakü’nün önemli tarihi noktaları arasında.

Bakü’nün yaklaşık olarak 360 km uzağında olan Gence’deki Cuma Camii, Şah Abbas Kervansarayı, Butilka Ev ve Hükümet Binası da görülmeye değer. Edebiyat meraklıları ise Leyla ile Mecnun mesnevisinin yazarı Nizami’nin anıt mezarını ziyaret etmeden Gence’den ayrılmıyor.

Azerbaycan uçak bileti sayesinde ülkeye vizesiz uçabilirsiniz. Çünkü Azerbaycan ile Türkiye arasındaki vize uygulamaları karşılıklı olarak kaldırıldı ve Azerbaycan’a gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 30 güne kadar vizesiz giriş yapabiliyorlar.

Ucuz Azerbaycan uçak bileti nasıl alınır ?
Ucuz Azerbaycan uçak bileti satın alabilmek için en az 1 ay önceden uçak biletlerini sorgulayarak çok daha uygun fiyata Azerbaycan uçak bileti satın alabilirsiniz.
Taksitle Azerbaycan uçak bileti alabilirmiyim?
Sitemiz üzerinden 6 taksite kadar Azerbaycan uçak bileti satın almanız mümkündür. Uçuşunuzu seçtikten sonra ödeme sayfasında kredi kartınızın ilk 6 hanesini girdikten sonra sistem taksit seçeneklerini kartınıza göre sunacaktır. Size uygun taksit seçeneğini seçip Güvenli satın al butonuna tıklayarak Azerbaycan uçak biletinizi taksitle satın alabilirsiniz.
Telefon ile Azerbaycan uçak bileti alabilir miyim?
0850 304 80 31 numaralı telefon hattımızdan veya aynı numara ile whatsapp hattımızdan Azerbaycan uçak bileti satın alabilirsiniz.
Blog

Azerbaycan Seyahat Rehberi